Novinky

Apple má za sebou rekordní Vánoce. Každý den utržil miliardu dolarů

Tim Cook má důvod k radosti. Počet zařízení vyrobených jeho společností totiž překročil metu 1,5 miliardy. Velmi uspokojivým tempem šplhá vzhůru i cena akcií a firma má za sebou mimořádně vydařené předvánoční období. Z finančního hlediska má Apple za sebou historicky nejspěšnější čtvrtletí. V prvním kvartále finančního roku ­– který odpovídá poslední čtvrtině loňského roku, Apple zaznamenal tržby ve výši 91,8 miliard dolarů, což překonalo jak všechny odhady, tak také všechny minulé předvánoční sezóny.

Loni Tim Cook veřejnosti sdělil, že počet aktivních zařízení od Applu vyrostl na 1,4 miliardy, s tím, že 900 milionů z toho tvoří iPhony. Je tak dost možné, že letos počet iPhonů používaných ve světě překonal jednu miliardu. Tim Cook se také pochlubil tím, že Apple má potíže uspokojovat poptávku po AirPods a Apple Watch Series 3, které se pro mnohé stávají vstupní bránou do světa chytrých hodinek. Daří se i operačnímu systému iOS 13. Je totiž aktivní na 70 procentech iPhonů.

Apple nás letos zaplaví náloží novinek. První várka zbrusu nových produktů dorazí již na jaře

Vraťme se ale ještě k předvánoční sezóně. Jeho rekordní tržby se totiž dají vyložit i tak, že v prvním finančním kvartále roku 2020 utržil každý den jednu miliardu dolarů. Pro další čtvrtletí, které naopak patří mezi nejklidnější v roce, Apple očekává tržby v rozmezí 63 až 67 miliard dolarů. Nezávislí analytici jsou se svým odhadem 62 miliard o něco málo skeptičtější.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button