AktualityNovinky

Apple má patent na stereoskopický displej, který dokáže sledovat vaše oči

Společnost Apple je považována za přeborníka v podávání patentových přihlášek, které však mnohdy zůstanou pouze u skic či v myšlenkách vývojářů. Pokud bychom nahlédli do seznamu patentů, zjistili bychom, že pouze drtivá menšina se promítla do reálných produktů, přičemž zbytek slouží jako pojistka proti konkurenci. Mezi poslední přihlášky patří nový typ zobrazovací technologie, která dokáže vyhodnotit pozici uživatelovo očí a podle toho zobrazit trojrozměrný obraz.

Snímek obrazovky 2015-05-24 v 21.45.30

Popisovaný displej rozpozná, zda se na něj dívá jedna či více osob a podle toho upraví výsledný obsah. V praxi by to mohlo vypadat tak, že pokud by iPad sloužil jako autonavigace, řidič by ze svého úhlu pohledu viděl mapové podklady a spolujezdec například film. Ačkoliv se nejedná o nikterak přelomovou technologii, Apple uvádí, že jeho panel disponuje daleko lepší zobrazovací kvalitou, než konvenční řešení. Nasazení do reálných produktů se nemá omezovat pouze na tablety, ale lze ji stejně dobře integrovat do chytrých telefonů či počítačů.

 

atelier-oculometrieIlustrační obrázek

Zda výrobce počítá v dohledné době s masovou produkcí, je pochopitelně otázkou na křišťálovou kouli, nicméně podle našeho názoru se jedná o velice zajímavou záležitost, která by opět odlišila produkty Apple od zbytku konkurence.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Další nesmyslný patent, ale kdo ví. Třeba nám Apple za pár let ukáže, jak jsme bez toho mohli vůbec existovat. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button