Novinky

Apple loni zaznamenal enormní nárůst zájmu o výměnu baterií v iPhonu. Ovlivnilo to ale i celkové prodeje

V souvislosti s přehodnocením finančních výsledků Applu za první čtvrtletí roku 2019 (finanční rok Applu se neshoduje s kalendářním), kdy společnost snížila odhady celkových tržeb, uspořádal Tim Cook firemní meeting, kde chtěl neobvyklý krok vysvětlit svým zaměstnancům. Ač toho o interní schůzce zatím mnoho nevíme, jedna zajímavá informace se na veřejnost přece jen dostala. Cook totiž svým podřízeným prozradil, že Apple v roce 2018 vyměnil v rámci svého speciálního programu 11 milionů baterií, což je až jedenáctkrát více než obvykle. 

Enormní zájem o výměnu baterií v iPhonech spustilo přiznání Applu, že prostřednictvím softwarových aktualizací záměrně zpomaluje starší zařízení. Protože zpráva vyvolala mezi uživateli patřičné pobouření, rozhodla se společnost výrazně zlevnit výměnu vysloužilých akumulátorů. Službu začal Apple nabízet za zvýhodněnou cenu 29 dolarů.

Podívejte se infografiku, ve které jsou veškeré produkty, co kdy Apple představil

Provalení skandálu se záměrným zpomalováním jablečných smartphonů se ale podle všeho na výsledcích společnosti podepíše poměrně výrazně. Tim Cook totiž snížení odhadu tržeb vysvětluje kromě stagnující poptávkou v Číně právě také velkým zájmem o výměnu baterií. S novým akumulátorem totiž mnozí uživatelé nákup nového iPhonu odložili. Nyní už je speciální program ukončen a počet zájemců o výměnu baterie se tak nejspíše vrátí na původní úroveň. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close