Apple letos představí vylepšenou variantu dosavadních Apple Watch

Apple letos představí vylepšenou variantu dosavadních Apple Watch

Kromě již velmi očekávaných Apple Watch 2, které by dle všeho měly nabídnout GPS, barometr nebo třeba i vetší kapacitu baterie, by měl Apple uvést pravděpodobně v druhé polovině tohoto roku na trh i vylepšený model Apple Watch první generace. Analytik Ming-Chi Kuo přišel s tvrzením, že Apple nabídne zákazníkům modernizovanou starší generaci Apple Watch s rychlejším TSMC procesorem a vynikající vodotěsností.

apple_watch_ss

Dle slov analytika zmodernizovaný model Apple Watch nebude obsahovat GPS, barometr a ani ostatní vylepšení, která dostanou Apple Watch 2. Zlepšení vodotěsnosti nebude tak významné, spíše dojde jen k celkovému zlepšení hardwaru, což přispěje ke zrychlení hodinek. Podle očekávání analytika Apple sníží cenu Apple Watch, ale neupřesnil, na které modely se bude nižší cena vztahovat. Již jednou letos v březnu Apple snížil cenu modelu Apple Watch Sport, a to o 50 $ z původní ceny 349 $.

Přece jen iPhone a Apple Watch k sobě nerozlučně patří, proto je velmi pravděpodobné, že bychom se mohli jak modernizované první generace, tak Apple Watch 2 dočkat 9. září 2016, kdy by měl být představen nový iPhone 7. Pokud tomu tak bude, tak bychom si je mohli koupit jen o týden později.

Zdroj

Autor

Katka Válková
Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.