Novinky

Apple letos neprodá tolik iPhonů, kolik očekával. Nad vodou jej drží služby

Prodeje iPhonů neprožívají své nejšťastnější období. Svět se už více než rok potýká s rozkolísanou dodavatelskou sítí, která se nejvíce projevuje v nedostatku čipů. Raketově ale rostla například i cena lodní dopravy. Do světa, který si začal pomalu hledat novou rovnováhu, ovšem vrazi z Moskvy hodili nové vidle. Válka na Ukrajině totiž totiž přinesla nové nejistoty. Ty se mimo jiné projevují také na očekávaných prodejích stěžejního produktu Applu. A svou roli bude jistě hrát také oficiální stažení Applu z ruského trhu.

Zdroj: Unsplash (autor: Phuc Khang)

Poslední zprávy z dodavatelského řetězce pak mluví o tom, že Apple musí těmto okolnostem přizpůsobovat objednávky nových iPhonů. Množství smartphonů, které značka u svých dodavatelů objednala, totiž nedávno snížila. Mluví se navíc o tom, že brzy by mělo dojít ještě k dalším škrtům. V Applu jsou ale připraveni. Společnosti se totiž začíná vyplácet pozornost, kterou roky věnovala rozvoji svých služeb. Stabilní příjem z nejrůznějších služeb se tak stává stále důležitějším zdrojem příjmu kalifornské značky.

Apple na svůj seznam “zastaralých” zařízení přidá další 3 modely Macbooků

Zprávy analytiků konkrétně hovoří o tom, že Apple snížil objednávky nových iPhonů o 9 milionů kusů na celkem 254 milionů. Ani tohoto čísla ovšem firma pravděpodobně nedosáhne. Realisticky si prý Apple letos nechá vyrobit mezi 245 a 250 miliony iPhony. Toto číslo se samozřejmě ani zdaleka nemusí rovnat skutečným prodejům. Například u iPhonu SE se počítá jen s 20 miliony vyrobenými kusy. Zatímco prodeje železa letos nové rekordy nezlomí, stávají se pro Apple stále klíčovější služby. Průzkum mezi 4 tisíci majiteli iPhonů mimo jiné odhalil, že vysoké popularitě se těší Apple Music, iCloud nebo Arcade. Nižších čísel naopak dosahuje News a Apple TV+.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button