Novinky

Apple na svůj seznam “zastaralých” zařízení přidá další 3 modely Macbooků

Počítače Mac jsou obvykle chválené za svoji vynikající softwarovou podporu. Na nejnovějším macOS totiž běží i několik let stará zařízení a uživatelé tedy nejsou nuceni si kupovat nové počítače kvůli neaktualizovanému systému. 

Když však přejdeme k hardwaru, tak momentálně se Apple chystá vyškrtnout tři modely MacBooků z fyzické podpory. Jedná se konkrétně o 11 a 13palcový MacBook Air a 13palcový MacBook Pro, přičemž všechny tyto modely jsou z poloviny roku 2014. Podpora softwarových aktualizací již těmto zařízením vypršela a bylo tedy pouze otázkou času, kdy bude zastavena i podpora hardwaru. Ačkoliv tyto počítače fungují stále velmi dobře a spousta lidí na nich dokáže bez problémů pracovat, tak pro Apple je pochopitelně nevýhodné neustále vyrábět staré součástky.

Pro majitele těchto produktů tak může být v budoucnu velmi složitá výměna či oprava komponent. Zařazení výše uvedených strojů na seznam takzvaných “zastaralých zařízení” totiž znamená, že autorizované servisy a kamenné pobočky Apple Store již nebudou tyto počítače nadále opravovat. V některých zemích bude však naštěstí dostupná alespoň služba na výměnu baterie. K vyřazení těchto Macbooků by mělo dojít údajně ještě tento měsíc, pokud jste tedy potřebovali u těchto modelů provést jakékoliv opravy, tak je doporučuji vyřešit co nejdříve.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button