AktualityNovinky

Apple koupil společnost Metaio zabývající se rozšířenou realitou

Kdo sleduje dění okolo společnosti Apple pravidelně, jistě mu neunikly informace o jeho záměrech s rozšířenou realitou. K tomu se pochopitelně váže celý zástup patentů, mezi nimiž nechybí ani chytré brýle vycházející z podobného konceptu, jako Google Glass. Vývoj nové platformy je samozřejmě časově i finančně náročný a zřejmě tato skutečnost Apple dovedla k záměru další akvizice s firmou Metaio.

1Rozšířená realita začíná být mezi technologickými firmami v kurzu. Kromě Applu se jejím vývojem zabývají již delší dobu Google či Microsoft

Ta se již delší dobu specializuje na vývoj vlastní platformy a nasazení rozšířené reality v praxi. Kromě toho úzce spolupracuje s dalšími partnery jako je například Intel. Nejvíce medializovaným produktem je speciální aplikace pro mobilní zařízení, která využívá integrovaný fotoaparát. Z přiloženého videa si můžete prohlédnout, jak celá věc funguje a k čemu může sloužit. Pokud se vydáte na výlet do historického centra, stačí vzít váš telefon a namířit na některou z indexovaných památek a rázem uvidíte její původní podobu či dodatečné informace.

https://www.youtube.com/watch?v=2HRW-yDgzA8

Prozatím nejsou známy žádné bližší informace o odkoupení a záhadou zůstávají i skutečné záměry kalifornského giganta. Ze zákulisí přichází spekulace o zakomponování platformy do další generace mapových podkladů a ze hry nejsou ani další nové projekty. O váš názor, na co by se technologie od Metaio mohla Applu hodit, se s námi můžete podělit v diskuzi pod tímto článkem.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Spíš než VT to vidim na konkurenci pro street view, ale nějak nechápu, jak chce konkurovat podkladům od Googlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button