Novinky

Apple koupil další firmu, která vytvořila unikátní technologii. Jak s touto inovací naloží tentokrát?

Apple získal další společnost, která se zaměřuje na virtuální realitu. Nově odkoupená společnost nese název Spaces. Od doby, co začala koronavirová situace, společnost přišla s novou unikátní technologií. Webkamera naskenuje váš obličej a převede ho na virtuální avatar. Váš avatar poté můžete využít v několika videokonferenčních aplikacích. Apple nákup této menší firmy oficiálně potvrdil, ale jak bývá zvykem, žádného podrobnějšího vysvětlení jsme se nedočkali. 

Spaces je společnost, jež se zaměřovala na zážitkové hry ve virtuální realitě. Firma Spaces byla založena společností DreamWorks. První projekt, který si mohli na vlastní kůži zkusit až čtyři lidé, byl na téma Terminátor. 

Zdroj: Spaces

Technologii skenování obličeje Spaces používali ve svých hrách už delší dobu. Před začátkem hry si všichni hráči nechali naskenovat jejich obličej. Data ze skenu se poté převedla na váš herní avatar a všichni vaši spoluhráči mohli ve virtuální realitě vidět váš obličej. Říkalo se, že tato technologie nebyla úplně vychytaná, ale i tak to prý přidávalo do hry lepší zážitek.

Po příchodu koronaviru musela kvůli finanční nouzi společnost Spaces zavřít všechny své pobočky. Firma ale s vývojem neskončila a uvedla novou platformu, která umožňuje přidání kreslené postavičky s vašim obličejem do mnoha konferenčních aplikací. Je několik spekulací, proč by Apple tuto technologii chtěl. Applu se nyní vyskytlo několik možností, jak by tuto technologii mohl na své platformě využít. Vylepšení Memoji, přidání více funkcí do AR a VR nebo vylepšení virtuálního obličeje při FaceTime hovorech.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button