AktualityNovinky

Apple koupil 200 akrů půdy, aby měl kde ukládat vaše fotky z iCloudu

Apple v těchto dnes dojednal obchod ve výši 3,6 milionů dolarů, jehož předmětem je nákup dvou set akrů půdy v americkém státě Oregon. Na pozemku v okrese Crook Country má Apple v plánu rozšířit stávající datové centrum společnosti. V současnosti zabírá datové centrum Prineville rozlohu více než 100 tisíc metrů čtverečních. Pokud máte pocit, že s vámi nemá tato budova na druhém konci světa nic společného, musíme vás vyvést z omylu. Datové centrum Prineville je totiž domovem iCloudu. Jsou zde tedy uloženy i vaše fotky nebo dokumenty.

14426-9960-12447-6313-Apple-Prineville-aerial-100-l-l

Servery společnosti Apple stojí na tomto místě od roku 2012, kdy bylo toto datové centrum založeno. A téměř od začátku zahájení činnosti se uvažovalo o jeho rozšíření. Cena za přístavbu by se měla pohybovat kolem pěti miliónů dolarů. Tedy asi 100 milionů českých korun. Další půl milion dolarů má ale stát technologické vybavení centra. Z této zprávy má samozřejmě největší radost místní samospráva. Od té Apple obdržel slib výrazných investičních pobídek. Výměnou za tučnou investici a vytvoření prespektivních pracovních míst. Plat v datovém centru Applu totiž údajně dosahuje 150 % místního průměru.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button