Novinky

Co dalšího zaznělo na včerejší konferenci: Nová aplikace pro televizi a web pro zdravotně postižené

apple_keynote_2016-octVčera večer představil Apple novou generaci vlajkové řady MacBooků s označením Pro. Kromě prezentace nových produktů však na podiu zaznělo také několik zajímavých dat a informací týkající se kalifornské společnosti. Konferenci zahájil Tim Cook oznámením, že jeho lidé spustili web, který má zdravotně postiženým lidem napříč světem pomoci naplno využívat všechny Apple služby a výrobky. Takzvaný Accesibility web se má stát portálem, kde lidé s hendikepem naleznou pomocnou ruku.

snimek-obrazovky-2016-10-27-v-22-47-18

Další zmínka patřila novému operačnímu systému iOS 10. Apple totiž v posledních dnech uvolnil aktualizaci a číselným označením 10.1, která naplno rozvíjí potenciál duální optiky u iPhonu 7 Plus. Díky softwarové aktualizaci totiž snímky pořízené iPhonem získají větší hloubku. Tim Cook se také pochlubil, že nová funkce “Vzpomínky”, která je součástí galerie už lidem po celém světě vytvořila na 400 milionů vzpomínkových kompilací.

snimek-obrazovky-2016-10-27-v-22-48-37

Apple také oficiálně prozradil, že 60 procent všech mobilních zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku běží právě na nejnovějším iOS 10. Pro srovnání, adopce aktuálního Androidu nedosahuje ani jednoho procenta.

Další novinky se nesly ve znamení televize. Tedy poměrně zastaralého konceptu, který se v Apple pokouší přinést do 21. století. Pro Apple TV je v současné době k dispozici na 8 tisíc aplikací, z nichž dva tisíce tvoří hry. Šestnáct set aplikací pak majitelům Apple TV zprostředkovává video obsah. Právě roztříštěnost stovek aplikací pro streaming videa přivedla inženýry z Cupertina k vytvoření nové aplikace s prostým názvem TV. Nové softwarové dílo Applu má za úkol sjednotit sledovaný obsah do jednoho snadno obslužitelného nástroje. TV tím pádem dokáže nejen přehrávat filmy a seriály ze služby Netflix, ale také přehrávat živě vysílané televizní přenosy.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button