Novinky

Apple končí s výrobou HomePodu, bude k dispozici do vyprodání zásob

V roce 2018 společnost Apple představila svůj první chytrý reproduktor HomePod. Dva roky poté, jsme se v říjnu roku 2020 dočkali zmenšené verze – HomePod mini, který jsme pro vás nedávno otestovali. Už od představení HomePodu mini bylo jasné, že Apple dříve či později přestane starší verzi vyrábět.

Včera Apple tiskovou zprávou oznámil, že končí s výrobou původního reproduktoru HomePod. Prodávat se bude jak na stránce Applu, tak u jiných prodejců dokud nedojdou skladové zásoby. Apple ve své zprávě ujišťuje, že i přes konec výroby, bude první generace HomePodu stále dostávat nové aktualizace operačního systému.

První domněnky, že by Apple k tomuto kroku mohl přistoupit, se objevily už v říjnu, po představení novinky HomePod mini. Tento krok také potvrdila skutečnost, že před dvěma dny jste si nemohli z oficiální stránky Applu HomePod objednat.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Jak HomePod, tak HomePod mini se v České republice zatím oficiálně neprodávají. Tuzemský uživatel se tak musí spokojit s neoficiální distribucí a mírně vyšší cenou. Pokud si ovšem chcete pořídit originální HomePod, nedoporučoval bych dlouho otálet, jelikož zásoby dle mého názoru velmi brzo dojdou. I přes obecný neúspěch se nedá HomePodu upřít fakt, že jde o skvěle zpracovaný reproduktor s velmi dobrý zvukovým projevem.

Zdroj
9To5Mac

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button