Novinky

Apple již velice brzy odemkne nejdůležitější funkci nových Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4 přinesly celou řadu novinek. Vůbec poprvé jsme se dočkali přepracovaného designu a většího displeje se zakulacenými okraji. Pozornosti vývojářů neunikla ani hardwarová výbava, která Apple Watch Series 4 vdechla docela jiný ráz. Velmi diskutovanou novinkou je funkce elektrokardiogramu, kterou však Apple softwarově uzamkl.

K jejímu zpřístupnění nedošlo ani u aktuální verze watchOS 5.1, což mezi komunitou začalo rozpoutávat negativní diskuze. Změna má naštěstí nastat již velice brzy. Podle nejčerstvějších informací se funkce EKG objeví s aktualizací na verzi watchOS 5.1.2, která se aktuálně nachází v beta režimu. Původní zpráva se odvolává na interní dokumentaci, která je určena výhradně zaměstnancům Applu.

Pokud na ruce již nosíte Apple Watch Series 4, příliš se neradujte. Funkce bude alespoň zpočátku dostupná na americkém trhu, kde obdržela certifikaci od úřadu pro kontrolu potravin a léčiv. Jelikož je elektrokardiogram v nových Apple Watch považován za zdravotnickou pomůcku, musí projít schvalovacím procesem také u evropských úřadů. To může dle okolností zabrat několik měsíců či v horším případě i několik let.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button