Novinky

Apple ještě neřekl poslední slovo. Již brzy uvede 14“ a 16“ MacBook Pro s novými procesory M2 Pro a M2 Max

Máme za sebou uvedení nových tabletů, jmenovitě iPad Pro s M2 a iPad 10. generace, nicméně tím Apple letos rozhodně neskončil. V nadcházejících týdnech nás totiž čeká odhalení revize modelové řady MacBook Pro. Pojďme si tedy shrnout co 14“ a 16“ MacBooku Pro 2022 zatím víme, a co nás pravděpodobně také nemine.

V prvé řadě je dobré zmínit, že ani v případě nových MacBooků Pro se pravděpodobně nedočkáme samostatné konference. Apple se zřejmě uchýlí k podobnému scénáři jako u nových iPadů a další generaci MacBooků Pro bude prezentovat formou tiskové zprávy a rozesláním vzorků do vybraných médií. Z toho lze mimo jiné usoudit, že chystané laptopy nenabídnou žádné zásadní vylepšení, které by si zasloužilo větší pozornost či uspořádání tiskové konference.

MacBook Pro 2022: co o něm zatím víme?

Z hlediska konstrukce se nezmění vůbec nic. Nový 14“ a 16“ MacBook Pro bude vypadat stejně jako loňská generace. V zásadě ani neexistuje příliš důvodů cokoli měnit. Aktuální řada si vysloužila velmi dobré hodnocení ze strany odborné veřejnosti, takže nedává smysl, aby se Apple snažil po roce přijít s něčím novým. Osobně patřím mezi spokojeného uživatele 14“ MacBook Pro s M1 Pro (recenze) a upřímně jej i po roce každodenního provozu stále považuji za skvělý pracovní stroj. Jedinou viditelnou odlišností se může stát uvedení temně inkoustové varianty, která by mohla modelový rok 2022 oživit a tím nalákat nové uživatele.

MacBook Air s M2 recenze
foto: CeskyMac.cz | autor: Richard Streit

Nový MacBook Pro 2022 se možná objeví v nové barevné variantě, nejčastěji se hovoří o temně inkoustovém odstínu

Ke slovu se přihlásí nové čipy M2 Pro a M2 Max

Těmi největšími lákadly u chystaných MacBooků Pro 2022 se dozajista stanou nové čipsety. Pokud budu vycházet z předpokladu, že Apple nasadí stejnou strategii jako v případě M1, můžeme se těšit na dvě varianty čipů – M2 Pro a M2 Max. Z dostupných dat lze snadno vydedukovat, že výpočetní výkon povyskočí o 15 až 20 procent. Vzroste také kapacita operační paměti a samozřejmě posílí i Neural Engine s dalšími moduly pro zpracování videa. Značný nárůst se však očekává v případě grafického výkonu, který by mohl být zejména u verze M2 Max řádově vyšší než u M1 Max z loňského roku.

Co se týče uvedení, tak dosavadní predikce hovoří o polovině listopadu. Do prodeje se nové MacBooky Pro mají dostat nejpozději pár dnů po oficiálním debutu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Zdravím redakci, mohl bych se informovat, kde by bylo možné získat wallpaper, který je použit u Macbooku Pro 14” na úvodní fotografii? Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button