Aktuality

Apple ještě letos představí vylepšený MacBook Pro

Asi žádný laptop v historii Applu nevzbudil tolik kontroverzí jako nový MacBook Pro. Uživatelé z řad profesionálů, kteří od svého stroje očekávají maximální výkon, si často stěžovali na nemožnost osadit si počítač za více, než 50 tisíc korun větší operační pamětí. Jediná dostupná velikost RAM je 16GB. Dalším terčem kritiky byla neuspokojivá výdrž baterie, která je údajně velmi labilní. To by se ale mohlo změnit už tento rok.

Apple CEO Tim Cook speaks under a graphic of the new MacBook Pro during an Apple media event in Cupertino, California, U.S. October 27, 2016.    REUTERS/Beck Diefenbach   TPX IMAGES OF THE DAY - RTX2QR68
Apple CEO Tim Cook speaks under a graphic of the new MacBook Pro during an Apple media event in Cupertino, California, U.S. October 27, 2016. REUTERS/Beck Diefenbach TPX IMAGES OF THE DAY – RTX2QR68

Podle agentury Bloomberg se totiž první revize MacBooku Pro ukáže už tento rok. Největší novinkou se stane sekundární procesor. Už nyní v Macbooku Pro pracuje vedle hlavního mozku z dílny Intelu i druhý čip, který má na starosti proužek Touch Bar. Ten je svou architekturou podobny čipům z mobilních zařízení Applu. Vylepšená verze tohoto procesoru toho ovšem bude zvládat více. V úsporném módu by totiž měl počítač pohánět jen sekundární procesor Applu. Energeticky mnohem náročnější čip Intelu by v tom případě odpočíval a do hry by nastoupil až k řešení složitějších operací.

Nová funkce, která by měla dostat jméno PowerNap, slibuje možnost přijímání emailu, instalování aktualizaci nebo synchronizaci kalendáře na záložní čip. Zbytek počítače by tedy mohl zůstat uspán, což povede k úspoře energie.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button