AktualityNovinky

Apple je stále odhodlaný představit safírový displej

O safírových displejích pro iPhone se už mluví dlouho. Lehkým zklamáním také bylo zjištění, že iPhone 6 tímto v podstatě nezničitelných sklem ještě disponovat nebude. Podle včerejších zpráv je ale Apple stále odhodlán tento projekt dotáhnout do konce a telefon se safírovým displejem představit. Tento záměr byl také zkomplikován nedávným požárem v továrně, které měla na starosti právě výrobu a vývoj těchto skel. Tu Apple koupil právě za tímto účelem. Americká patentová kancelář dnes ale odhalila svou nově registrovanou žádost o patent, který se zabývá právě touto problematikou. A hádejte kdo je autorem tohoto patentu. Samozřejmě, je to Apple.

Heading

Patent popisuje novou metodiku výroby. Displeje by se měly vyrábět ozářením safírového krystalu, který potom bude laser za pomocí tajemného plynové příměsi nařezán na ultra tenké plátky. Dokumentace dále popisuje, že safír je velmi tvrdý, ale zároveň křehký. Safír totiž předstvuje číslo 9 v tabulce tvrdosti minerálů což znamená, že kromě diamantu jej nelze téměř ničím poškrábat. Kvůli křehkosti ale může safír trpět obrovskými defekty, pokud by sklo bylo nějak poškozeno nebo špatně vyrobeno. Proto Apple přišel s řešením, kdy bude nové displeje nařezávat laserem.

Apple is gobbling up sapphire supplies at an alarming rate of knots. Photo:

Může se zdát, že Apple tuto technologii zprvu využije zejména na malé plochy, tedy krytky fotoaparátů nebo displeje pro své hodinky. Žádost ale konkrétně uvádí, že představované řešení je pro použití pro mobilní telefony. Diagramy také ukazují nákresy velikosti displeje iPhonu. V případě brzy očekávaného iPhonu 6s ještě safírový displej určitě neuvidíme. Napřesrok už to však vypadá nadějně.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button