AktualityNovinky

Podle renomovaného analytika prodá Apple po novém roce až 75 milionů iPhonů

Respektovaný analytik Ming-Chi Kuo zveřejnil svou předpověď prodeje jablečných zařízení pro nadcházející čtvrtletí. Podle něj by se po novém roce  mělo prodat něco mezi 70 až 75 miliony iPhonů a až 4 miliony Apple Watch. A to hlavně díky nákupní horečce, která zejména v anglicky hovořících zemích obvykle v tomto období probíhá. Dále však Kuo předpokládá, že prodeje iPhonů nebudou vyšší než v loňském roce. To ale poměrně logická úvaha, vzhledem k tomu, že loni Apple představil zcela nový model svého telefonu, zatímco letos se iPhone dočkal pouze tradičního vylepšení s písmenem “s”. Touha uživatelů po upgradu je tak pochopitelně nižší.

iPhone-Apple-Watch

Předpovědi se nevyhnuly ani ostatní produkty firmy Apple. Podle analytikovy zprávy by měly prodeje iPadů za stejné období dosáhnout 14,5 až 15,5 milionů. Nový iPad Pro by měl k tomuto číslu přispět 2 miliony kusy. Propad prodejů tabletů firmy Apple ale nová posila stejně nezastaví, tržby z prodeje by se naopak měly propadnout o 16%. Apple totiž údajně čelí výrobním problémům s obřím displejem přerostlého iPadu, počet vyrobených kusů pro předzásobení by tak měl být podstatně nižší, než bylo očekáváno. Počítačů Mac prodá Apple podle prognózy asi 5 milionů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button