AktualityiPhoneNovinky

Samsung má strach z iPhonu 6s, Galaxy Note 5 uvede raději s předstihem

Podle nové zprávy, kterou vydal Samsung má tento jihokorejský gigant v plánu představit svou novou vlajkovou loď přibližně v půlce srpna. Ačkoliv Samsung následující spekulaci usilovně odmítá. Je víceméně jasné, že takto uspěchané datum bylo zvoleno ve snaze představit Galaxy Note 5 dříve než konkurenční iPhony. Novinka bude tedy představena přibližně o měsíc dříve, než bývá u tohoto vrcholného modelu Samsungu zvykem. Tento dřívější termín může být také znamení toho, že prodeje Galaxy S6, respektive Note 4 opravdu nejsou tak uspokojivé. Tyto zvěsti kolují portály zaměřené na smartphony již delší dobu. Samsung tak možná má v plánu co nejdříve obměnit svou vrcholnou řadu.

apple-samsung-trial

Apple si nadruhou stranu údajně objednal 85-90 milionů nových iPhonů, které budou připraveny v den zahájení prodeje 6s a 6s Plus. Tim Cook a jeho parta asi opravdu očekává před Apple Story větší fronty nedočkavců než obvykle. Sebevědomí jablečné společnosti utvrzuje i fakt, že přidání „s“ za modelové číslo obvykle znamenalo pouze minimální úpravy. Rekordní očekávání takto masivních prodejů je proto poměrně překvapující.

iPhone-6-vs-Samsung-Galaxy-S6-image

Vraťme se ale v tomto článku netradičně zaměřeném spíše na Samsung k jeho hlavnímu aktérovi. Sám Samsung sice zprávy o nevalných prodejích svého Galaxy S6 dementuje s tím, že tomu ve skutečnosti tak není. My však víme, že internetové zvěsti se mýlí pouze málokdy. Neuspokojivé prodeje androidího krále jsou proto velice pravděpodobné. To je ale poměrně nevděčné. Po nevýrazném modelu S4 a ještě více všedním S5, který opravdu nepřinesl nic průlomového, je aktuální Galaxy S6 opravdový posun a to jak po designové, tak hardwarové stránce.

Apple-vs-Samsung

Prodejní výsledky proto mohou působit opravdu velice nevděčně. Apple je stálice s velmi toleratním publikem, která se může téměř za všech okolností těšit stabilním a uspokojujícím prodejům. Samsung na druhou stranu se musí vždy velmi snažit aby se vynaložená snaha projevila v prodejních výsledcích. A jak můžeme vidět, v případě Galaxy S6 ani to nemusí někdy platit.

Nezbývá tedy nic, než popřát králům mobilního světa férový boj bez patentových válek a podlého chování.

 Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button