AktualityNovinky

Apple nepočítá s kříženci tabletu a počítače. Nemají podle něj žádný smysl

Pokud stále očekáváte, představení hybridu tabletu a notebooku s nakousnutým jablkem ve znaku, musíme vás zklamat. Vydat se ve stopách Microsoftu a jeho nového Surface Booku je totiž podle Applu a jeho šéfa Tima Cooka cesta do záhuby. “Cítíme, že naši zákazníci po takovémto produktu netouží. Navíc se obáváme toho, že ani zážitek z takového zařízení by nebyl dost dobrý. Proto zůstaneme u toho, že budeme dělat nejlepší tablet na světě a nejlepší Mac na světě. Vytvářet kompromis zkřížením těchto dvou zařízení by nic dobrého nepřineslo.” řekl Tim Cook v rozhovoru pro irský deník Independend.

iPad-MacBook

Tim Cook tak pokračuje ve své kampani zaměřené proti Surface Booku od konkurenčního Microsoftu. Už před několika dny uvedl na adresu tohoto hybridu mezi tabletem a notebookem, že se tak moc snaží být obojím, až vlastně pořádně nedělá ani jedno. Jakési prolínání kategorií můžeme ale u Applu vidět už v současné době. Například iPhone 6s Plus je typickým křížencem tabletu s klasickým iPhonem. iPad Pro si zase klade za cíl nahradit váš notebook.  Sám Tim Cook už také uvedl, že i hardwarové rozdíly mezi procesory řady X86, které používají Macy a řadou Ax jsou menší, než kdy byly.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button