Novinky

Dvorní výrobce iPhonů Foxconn popírá svou účast v kauze Panama Papers

Masivní únik mimořádně tajných informací od panamské právní kanceláře Mossack Fonsece, který čítá na 11,5 milinů dokumentů o celkové velikosti 2,6 terabitů, se má údajně týkat také společnosti Foxconn, tedy dvorního dodatavele Applu. Kromě několika představitelů států světa, ředitelů významných peněžních ústavů, příbuzných vysoce postavených politiků či herců je tak z neoprávněného odklonu peněz a následnému vyhýbání se placení daní obviněna také firma úzce spojena s jablenčným gigantem.

economix-foxconn1-blog480

Foxconn je obviněn z zkácení daní, jejichž celkova výše měla činit masivních 22,86 miliard dolarů, v přepočtu tedy zhruba 541 miliard korun a to skrze investice na Panamě. Samotná společnost však svou vinu vehementně popírá a je dokonce připravena se kvůli tomuto údajně křivému nařčení soudit. Na připadnou vinu či nevinu si však ještě budeme muset počkat. Vzhledem k tomu, že masivní únik obsahuje několik milionů souborů, bude trvat ještě celé týdny, než budou všechny soubory důkladně zanalyzovány.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button