Novinky

Apple finišuje s přípravou mini LED displejů. Víme, který produkt jej dostane jako první

Už nějakou dobu se mluví o tom, že Apple má v plánu přechod na vyspělejší technologii obrazovek. OLED displeje by měly v poměrně brzké budoucnosti začít nahrazovat mini LED panely. Známý analytik Ming-Chi Kuo ve své poslední zprávě určené investorům prozradil, které zařízení se zásadního vylepšení dočká jako první. Mělo by jít o iPad Pro. Apple naposledy svůj nejdražší tablet aktualizoval letos na jaře. Pokud se tedy hodlá držet tohoto schématu i nadále, mohli bychom se prvního zařízení s mini LED displejem dočkat už zhruba za půl roku. 

Zdroj: Apple

Kuo totiž dále tvrdí, že dodavatelé Applu už finišují přípravy na výrobu nových panelů. Nového typu displeje se však dočkají i další produktové řady. Mluví se o tom, že mini LED obrazovky se objeví také v MacBooku a iMacu. Kuo dále uvádí, že Apple chtěl podle původních plánů odhalit tyto novinky už na konci roku 2020. Kvůli zpoždění ve výrobě musel však své plány přehodnotit a premiéru posunout na první polovinu příštího roku. Obrazovky typu mini LED přinesou mnohem lepší zobrazovací schopnosti, vyšší kontrast a věrnější barvy. 

Představení iPhonu 12 se nezadržitelně blíží. Odhalení se údajně dočkáme v polovině října

Fakt, že nový typ obrazovky dostane jako první právě iPad, je poměrně symbolický. iPad se totiž stává stále důležitějším produktem v nabídce značky. Bestiální výkon posledních modelů společně s velmi dobře odladěným operačním systémem a podporou použitelného příslušenství, totiž z tabletu od Applu dělá stále plnohodnotnější náhradu laptopu. Proto mají iPady stále důležitější místo v nabídce kalifornské společnosti. To je pozoruhodná změna, zhruba před čtyřmi lety totiž prodeje iPadů klesaly a zdálo se, že jde o produkt s vyčerpaným potenciálem. Možnosti jejich využití ještě nebyly tak široké. Prodejní rekordy místo toho trhaly čtvrtletí za čtvrtletí iPhony. Dnes situace začíná být přesně opačná. 

Zdroj
Apple Insider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button