AktualityNovinky

Apple se zabývá myšlenkou duálního fotoaparátu u dalšího iPhonu

Zahraniční servery zaplavily nové spekulace o pokusech Applu, který experimentuje s dvoučočkovým fotoaparátem. Generální ředitel společnosti ALTEK Xiaru Wen prozradil, že kalifornský výrobce s podobnou myšlenkou koketuje již delší dobu, nicméně narazil na problémy s nedostatečnou ostrostí výsledných snímků a nalezením vhodného dodavatele, který by byl schopný vykrýt masivní dodávky jednotlivých komponent.

iphone-cam-2-640x387

Problém s rozmazáváním obrazu se podařilo vyřešit s pomocí softwarové úpravy, kterou vyvinula izraelská společnost LinX Imaging, kterou Apple koupil v dubnu letošního roku za čásku dvacet milionů dolarů. Zpráva dále naznačuje, že americký gigant již našel výrobce, jehož kapacity jsou dostatečně dimenzované na výrobu konkrétních součástek. Údajně se jedná o společnost Largan, která by dostala na starosti až 80 % veškerých dodávek pro chystané modely iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Těmto indiciím nahrává prohlášení firmy, jenž oznámila zdvojnásobení výrobních kapacit.

Osobně se mi nechce příliš věřit tomu, že by se dvoučočkový fotoaparát objevil v letošních iPhonech. Jako reálnější se totiž jeví rok 2016, kdy dojde k odhalení iPhonu 7, který posune stávající standardy na novou úroveň.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button