Novinky

Apple v dubnu údajně představí iPhone SE 2. Dostane do vínku stejnou funkci jako iPhone X

Poptávka po smartphonech s velkým displejem se zásadně promítla do současné nabídky. Jen s velkými obtížemi budete na trhu hledat kompaktní model, který nabídne špičkovou výbavu. V podstatě jediným výrobcem, který nabízí něco podobného, je Apple a jeho iPhone SE. Od jeho uvedení ovšem uběhly téměř dva roky a logicky se tak nabízí příchod nástupce. Na tuto myšlenku přímo navazuje čerstvá spekulace, podle níž se v horizontu následujících měsíců skutečně dočkáme představení modelu iPhone SE 2.

Takto si představují fanoušci Applu iPhone SE 2. Pokud bude vypadat alespoň z části jako tento render, zlobit se nebudeme

Ačkoli se zatím jedná o neoficiální informace, s nejvyšší pravděpodobností se tak stane na jarní keynote, na které Apple tradičně uvádí méně důležité produkty. Anonymní zdroj prozradil, že chystaný iPhone SE 2 se bude hlásit k designovému jazyku, který je typický pro aktuální iPhone 8 a iPhone 8 Plus (test). To bude v praxi znamenat, že nejmenší smartphone s logem Applu se oblékne do  konstrukce stavící na kombinaci kovového rámečku a skleněných zad. Další část zprávy tvrdí, že iPhone SE 2 nabídne podporu bezdrátového nabíjení se standardem Qi – stejně jako iPhone X a „osmičkoví“ příbuzní.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Z další výbavy se zatím hovoří o zachování 3,5mm jacku na sluchátka, čtyřpalcové úhlopříčce displeje a přítomnosti čipsetu Apple A10, který doprovodí 2GB operační paměť. Přestože se stále pohybujeme v rovině spekulací, v kuloárech se šušká o debutu, který údajně proběhne v dubnu letošního roku.

Pokud se všechny výše uvedené zvěsti skutečně naplní, nezanedbatelný počet uživatelů může v dubnu očekávat druhé Vánoce. Mezi uživatelskou základnou se totiž nachází stále dost lidí, kteří velkým displejům jednoduše nepřišli na chuť a raději v kapse nosí dosluhující iPhone SE.

Videorecenze iPhone X: Apple rozjíždí diktát pro další dekádu

V další videorecenzi jsme se podívali na zoubek iPhone X. Zbrusu nový smartphone od Applu míří skutečně vysoko a tomu samozřejmě odpovídá také výbava. Jak na nás zapůsobil a jaké si od nás odnesl hodnocení se dozvíte v našem dalším videu. Za vstřícnost a spolupráci na produkci děkujeme vinotéce Díra v centru Český Budějovic.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. sorry jako ale napsat že SE je dosluhující je docela blbost, v současnosti bych spíše řekl že dosluhují 5s a jejich uživatelé by mohli uvažovat o koupi nového

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close