Novinky

Apple dokazuje, že to s AI myslí opravdu vážně. Kupuje další startup zaměřený na vývoj umělé inteligence

To, že chce Apple do svých systémů pravděpodobně implementovat umělou inteligenci už nějakou dobu víme. Nyní však přichází další důkaz, jež tuto tezi utvrzuje. Apple totiž dle známého leakera Marka Gurmana koupil startupovou společnost Darwin AI, jež se zabývá umělou inteligencí. V minulosti již DarwinAI vytvořilo například systém pro vizuální kontrolu součástek během výrobního procesu nebo vyvinuli klíčové technologie určené k zrychlování systémů strojového učení.

Po odkupu této společnosti se její zaměstnanci pravděpodobně připojili do divize Apple, jež se zabývá právě AI, a budou nyní pracovat na funkcích pro iOS 18, které budou umělé inteligence využívat. Na vývoji budou pracovat též stávající zaměstnanci Apple a společně se snažit vytvořit co nejlepší a nejužitečnější funkce spojené právě s AI. Apple si tedy nechce úplně nechat ujet vlak a snaží se dohnat či předehnat konkurenci v tomto aktuálním trendu. Ačkoliv totiž Apple získal za poslední desetiletí více firem z tohoto odvětví než kdokoliv jiný, tak prozatím za konkurencí zaostává a právě DarwinAI by mu v tomto ohledu mohl výrazně pomoci.

foto: Český Mac (autor: David Pravda)

V kuloárech se také proslýchá, že lidé kteří pracovali na vozidle (projekt Titan) budou nyní zapojeni do vývoje funkcí souvisejících s umělou inteligencí. Prakticky z každé strany se tak dozvídáme, že Apple do AI začíná šlapat na plné obrátky, byť to zatím není navenek tak dobře vidět. Na první vlaštovku však nebudeme muset čekat příliš dlouho, jelikož uvedení iOS 18 se tradičně očekává nejpozději v polovině letošního roku.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. ať si kkupuje co chce, ale hlavně ať taky něco předvede .. když siri přišla na svět bylo to super, ale dneska už těžce ztrácí a je to spíš pro smích

    1. Spíš bych řekl, že Siri už v době svého uvedení nepatřila mezi “nejostřejší tužky v penále” 🙂 Osobně bych to však s AI od Applu neviděl tak černě. Čím dál více se proslýchá, že v Cupertinu vyvíjený LLM by měl být minimálně důstojnou konkurencí pro chatGPT. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button