Novinky

Apple dojel na špatné prodeje loňských iPhonů. Samsung si řekl o pokutu ve výši 683 milionů dolarů

Není novinkou že loňská generace iPhonů se neprodávala tak, jak by Apple chtěl. Cupertinský gigant neodhadl budoucí prodejní výsledky a zřejmě přecenil úspěšnost svých tehdejších modelů – konkrétně se jedná o modely Xs, Xs Max a iPhone Xr.

Každý výrobce musí podle předpokladů a statistik svých prodejů odhadnout, kolik jednotlivých komponent bude na své modely asi tak potřebovat. Apple není výjimkou. Tentokrát mu ale jeho prognóza nevyšla.

iPhone XR

Jak víme, Apple odebírá OLED panely od Samsungu. Společně tedy tito giganti podepsali smlouvu uzavírající dohodu o odběru určitého počtu displejů. To samozřejmě Apple nemohl splnit, právě kvůli horšímu prodeji loňských zařízení. Jablečný výrobce si tak u korejského konkurenta udělal nemalý dluh. V úvahu přišlo několik možností, jak situaci vyřešit. Jednou z nich bylo upsání se k odběru dalších panelů pro jablečné zařízení.

Apple nakonec zvolil tradiční způsob splacení dluhu. Samsung si nebral servítky a řekl si o 683 milionů dolarů. Tato částka, na které se obě společnosti dohodly, by měla pokrýt náklady, které Samsung investoval do výroby displejů právě pro Apple.

Koncept iPhonu 11

Příčinou poklesu v prodeji loňských iPhonů by mohl být fakt, že tehdejší generace nepřinesla mnoho změn. Můžeme tak doufat, že letošní jablečné mobily si v povedou lépe a dočkají se více zásadních inovací. Už nyní je potvrzeno, že letošní zařízení ponesou na svých zádech tři fotoaparáty (článek zde). Na jejich představení se můžeme tradičně těšit začátkem září.

Zdroj
Cult of Mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button