Novinky

Apple chystá výrobů iPhonů v Indii. Dohoda je na spadnutí

Applu se dlouhodobě nedaří proniknout na indický trh ve větším rozsahu. iPhone se totiž v druhé nejlidnatější zemi světa stále neprobojoval mezi pět nejprodávanějších telefonů. To by měla částečně změnit nová dohoda s indickou vládnou, která domlouvá podmínky pro výrobu iPhonů přímo v Indii. Podle prohlášení indické vlády je už kontrakt téměř hotový.

timcookgoestochina1

O záměru Applu vyrábět své smartphony přímo v Indii se mluví už delší dobu. Nedávno se kvůli tomu dokonce Tim Cook sešel s indickým premiérem. Zájem o továrnu Applu na svém území projevuje také indická vláda, která spustila program Make in India, který má přilákat investice zahraničních producentů do výrobních kapacit.

Apple má přitom v Indii co dohánět. Jeho telefony dosud dobyly pouze 5% podíl, zatímco konkurenční Samsung ovládá téměř čtvrtinu trhu, do kterého vkládají výrobci obrovské naděje. Smartphone zde totiž vlastní jen každý čtvrtý z více, než miliardy obyvatel. Možnosti růstu jsou tedy nejen pro Apple obrovské.

Podobně jako v Číně bude i iPhony pro Indický trh montovat pro Apple Foxconn.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button