Novinky

Apple chystá uvést iPad Air 6 ve dvou velikostech a se zbrusu novou klávesnicí

Od uvedení poslední revize iPadu Air s čipem M1 uběhl více než rok. Je tedy na místě otázka, kdy dorazí nástupce a jaké nabídne parametry. Většinu odpovědí přináší nejnovější únik, podle něhož se další generace tabletu iPad Air objeví dokonce ve dvou variantách.

Nový iPad Air má být údajně již v procesu testovací výroby. To znamená, že jeho oficiální představení nebude daleko. Ještě zajímavěji však působí další část zprávy, podle níž Apple plánuje uvést rovnou dvě varianty. Kromě 10,9“ verze se má objevit ještě varianta s větším displejem – pravděpodobně 12,9 palce.

Co se týče zahájení prodeje, tak zde se informační zdroje často rozchází. Část komunity věří, že iPad Air 6. generace dorazí ještě do konce letošního roku. Ve hře však zůstává také scénář, že oficiální debut proběhne až na jaře 2024. Pokud však budeme vycházet z tvrzení, že chystaný iPad Air dostane čip M2, tak jako pravděpodobnější se jeví varianta operující s odhalením před letošními Vánoci.

Magic Keyboard pro iPad | Foto: Richard Streit

Apple údajně plánuje představit kromě iPadu Air také nový iPad mini 7. Nejmenší tablet v nabídce čeká na svého nástupce od roku 2021. Stále aktuální verzi pohání čip A15 Bionic, který už nesplňuje současné standardy, takže uvedení další generace by nebylo vůbec od věci.

Posilují také dřívější zvěsti o novém příslušenství, které se má objevit společně s novými iPady. V zákulisí se čím dál častěji hovoří o vylepšené klávesnici Magic Keyboard. Ta nese kódové označení “R219“ a údajně má být vyrobena z leteckého hliníku. Další výbava má zahrnovat větší trackpad a řadu vestavěných senzorů včetně akcelerometru. Přestože se jedná o neoficiální informace, tak stejně jako v případe iPadu mini 7 dává smysl, aby Apple představil také inovovanou klávesnici. Magic Keyboard má ve své současné variantě stále co nabídnout, ovšem v průběhu let se ukázal poměrně solidní prostor na její vylepšení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button