Novinky

Apple chystá iPhone SE třetí generace. Bude ještě nudnější než byste čekali

Možná už jste na to taky trochu zapomněli. V nabídce Applu se ale stále drží smartphone s názvem iPhone SE. Jde o cenově dostupný model pro uživatele, kteří za co nejmenší finanční obnos požadují nové zařízení, se kterým mohou naskočit do ekosystému kalifornské značky. Cena modelu SE aktuálně v českých obchodech startuje na částce kolem 11 tisíc korun. Jde o model, který prodejní rekordy netrhá, avšak své místo v nabídce značky si zaslouží. Nyní to vypadá, že recyklát iphonové rodiny se dočká v pořadí již třetí generace.

Zdroj: apple

Zatímco první „es-éčko“ bylo znovuzrozením iPhonu 5S, jen s modernějším čipem, druhá generace zamrzla někde v roce 2018 společně s iPhonem 8. Nyní je tak na čase posunout se zase o něco dál. Apple totiž podle informací legendárního analytika Ming-Chi Kua, kterého sice nikdo nikdy neviděl, ale všichni mu věří, plánuje představení iPhonu SE třetí generace. Dosud se spekulovalo o tom, že třetí generace levného iPhonu naváže na postarší iPhone XR. Tím pádem by se všechny smartphony v nabídce značky zbavily širokých rámečků kolem displeje.

Oura Ring 3 přidává další senzory pro měření teploty, okysličení krve a předpověď menstruačního cyklu

Kuo ale nyní hovoří jinak. Podle jeho zdrojů totiž půjde o mnohem nudnější update. Podle analytika si totiž iPhone SE i v příštím roce zachová 4,7 palcový displej a tím pádem i design, jehož základy jsou s námi už od roku 2014 a představení iPhonu 6. Vše tak naznačuje tomu, že třetí generace lowcostového iPhonu získá jen o něco lepší vnitřnosti. Výbava z dob iPhonu 8 už zkrátka dnes nedostačuje ani pro vstupní model. Poměrně zajímavou novinkou by však měla být podpora 5G. O něco očekávanějším vylepšením je pak novější typ procesoru.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button