Novinky

Oura Ring 3 přidává další senzory pro měření teploty, okysličení krve a předpověď menstruačního cyklu

Nositelná elektronika představuje velmi nadějný segment, který může v budoucích letech hrát klíčovou úlohu v monitorování zdravotních funkcí. Největší popularitu mají chytré hodinky v čele s Apple Watch a nejrůznější fitness náramky. Bez rozdílu značky se vždy jedná o produkty, které jsou nejčastěji vybaveny senzory pro měření tepu a okysličení krve. Ne každý ovšem chce či může nosit na svém zápěstí hodinky, což nahrává dalším zařízením, jakým je například chytrý prsten Oura Ring 3. generace.

Foto: Oura

Nedávno představená novinka se z hlediska designu téměř neliší od svých předchůdců a stále se tak jedná o na první pohled stejný prsten. Drtivá většina změn se totiž odehrála pod kapotou, kam se nastěhovaly nové senzory, které v kombinaci s propracovaným softwarem nabízí pokročilé možnosti pro sledování spánku, sportovní aktivity a nově i menstruačního cyklu.

Oura se chce zaměřit na lidskou plodnost

Sám výrobce uvádí, že jsou to zejména funkce spojené s predikcí menstruačního cyklu, na který se chtějí do budoucna ještě více zaměřit. Mezi další cíle patří lepší pochopení tělesných funkcí, které mají vliv na plodnost. Společnost Oura proto investuje nemalé prostředky do nejrůznějších výzkumů, díky kterým se například podařilo zjistit, že změny tělesné teploty mohou odhalit počátky těhotenství o několik dnů než klasické těhotenské testy.

Foto: Oura

Oura Ring 3. generace je vybaven celkem sedmi senzory pro měření tělesné teploty, které dál doplňují snímače tepové frekvence a senzor pro měření hladiny kyslíku v krvi. Prsten nově zvládne monitorování srdečního rytmu v průběhu celého dne. Vylepšení se dočkala také samotná aplikace, respektive nově by měl uživatel dostat mnohem přesnější data spojená s fyzickou aktivitou. Předchozí generace prstenu Oura Ring sice uměly měřit srdeční činnost během civčení, ovšem v porovnání s Apple Watch nebyly tak přesné.

Přesnější odhalení spánkových poruch

Oura Ring 3 lze spárovat také s dalšími zařízeními, jako jsou například Apple Watch či chytré váhy Withings. Funkce pro monitorování hladiny kyslíku v krvi má být dostupná začátkem roku 2022 a do budoucna se počítá také s dalšími režimy, díky nimž bude možné odhalit nejrůznější chorobné stavy včetně spánkové apnoe.

Foto: Oura

Prsteny Oura Ring patří dlouhodobě mezi gadgety oblíbené u profesionálních sportovců a dalších lidí, kteří chtějí mít přehled o svém zdraví. Další generace tak představuje velmi zajímavý posun ve vnímaní nositelné elektroniky, která postupně mění roli fitness doplňku za pozici nástroje, který nám může pomoci udržet kondici a zároveň včas odhalit nejrůznější zdravotní rizika.

Prodej prstenu Oura Ring 3 má začít v nejbližších dnech, přičemž expedice prvních objednávek odstartuje 15. listopadu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button