Novinky

Apple chystá další akvizici. Tentokrát to bude indie filmové studio

Apple čas od času koupí nějakou menší projekty, která vyvíjí nebo vyrábí zajímavé produkty či služby. Přibližně před rokem Apple koupil firmu, která dokázala proměnit iPhone v platební terminál. Předtím Apple také koupil společnost, která se zaměřovala na virtuální a augmentovanou realitu. Moc často se ale nestává, že by Apple přemýšlel o koupi filmového studia. V minulosti to většinou byly technologické společnosti.

Zdroj: A24

Filmové studio A24 s Applem už několikrát spolupracovalo na obsahu putujícím do Apple TV+. Mezi to patří například filmy On the Rocks nebo Boys State. Autorem této informace je magazín Variety, podle níž Apple a A24 mezi sebou momentálně spolupracují pod několikaletou dohodou, která byla podepsána v roce 2018. Ve zprávě od Variety jsou informace o tom, že Apple studiu A24 nedávno nabízel akvizici, která by měla potenciální hodnotu mezi 2,5 a 3 miliardami dolarů.

Zdroj: Apple

I když se to často nestává, Apple v minulosti párkrát o koupi mediálních firem uvažoval. Jednou z nich byla společnost MGM, kterou nakonec získal Amazon, nebo třeba Time Warner, kterou odkoupilo AT&T.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button