Novinky

Apple chce na trh přinést levnější MacBooky. Kolik budou stát a na koho budou primárně cílit?

To, že je Apple společnost, která se primárně zaměřuje na výrobu dražších zařízení, je všem asi jasné. V poslední době se však MacBookům z hlediska prodejů úplně nedaří a Apple to chce logicky napravit. Cestou ke zvýšení prodejů by mohly být například levnější MacBooky, jež by pomohly nalákat zákazníky, kterým by se líbil systém macOS, avšak nechtějí za počítač dát spoustu peněz.

MacBook Air 15" recenze

Dle leakera s přezdívkou „yeux1122“ právě nad touto možností Apple uvažuje. Na základě jeho tvrzení mají z dodavatelských řetězců soustavně proudit důkazy o tom, že Apple pracuje na levných variantách MacBooků s 12palcovou a 13palcovou úhlopříčkou displeje. Oba tyto notebooky by poté měly stát v základu zhruba 700 dolarů, což je o zhruba 300 dolarů méně než základní MacBook Air. Apple se však k sériové výrobě údajně zdráhá uvázat a nad uvedením těchto produktů momentálně pouze uvažuje.

S těmito zařízeními by chtěl Apple prorazit nejen u méně náročných zákazníků, ale i ve školství. V této sféře se totiž v posledních letech začínají čím dál více objevovat Chromebooky od Googlu a pomalu vytlačují z těchto pozic iPady. Apple tedy chce přinést na trh zařízení, jež bude konkurovat výkonným Chromebookům a pro školy bude mít zároveň přijatelnou cenovku.

Ačkoliv tyto zprávy mohou znít velmi pozitivně a také další leaker Ming-Chi Kuo též uvedl, že Apple zvažuje uvést na trh levnější MacBooky, tak stále se bohužel jedná pouze o spekulace a je nutné to brát se značnou rezervou. Pokud by však Apple na trh tyto levnější MacBooky uvedl, rozhodně by udělal radost značnému počtu uživatelů, kterým základní MacBook Air připadá stále příliš drahý.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button