Novinky

Apple chce do Apple Watch přidat Touch ID a přesunout antény do řemínku

Doby, kdy Apple směroval veškerou pozornost na iPhone, jsou už dávno pryč. Smartphony jako takové už nenabízí tolik prostoru k překotným inovacím a uživatelé tím pádem nepotřebují měnit svá zařízení tak často. Apple se tedy snaží v poslední době diverzifikovat své síly a velkou část z nich věnuje chytrým hodinkám Apple Watch.

Zatímco Apple Watch Series 5 navázaly na loňský model a přidaly pouze pár drobných změn, další generace si polepší o poznání více. Alespoň tak to vyplývá z podaných patentů, které odhalují, na co se můžeme u dalších hodinek od Applu těšit. Jedna z přihlášek hovoří o novém systému externích antén, které budou z těla hodinek přecházet také do řemínku. To má umožnit mnohem lepší příjem signálu pro bezdrátové moduly Wi-Fi, Bluetooth a citlivější GPS.

Další část patentu se týká displeje, respektive implementace široké palety funkcí, které mohou být součástí zobrazovacího panelu. Apple počítá s integrací řady senzorů, které budou schopné měřit například teplotu. O poznání zajímavěji však zní informace o displeji se zabudovanou čtečkou otisků.

Spojení Apple Watch s biometrickým snímačem dává v mnoha ohledech smysl a je až s podivem, že se tomu doposud nestalo. Pokud se opravdu jednou dočkáme Apple Watch s Touch ID v displeji, zásadně to pomůže zvýšit bezpečnost, která je pro Apple velmi důležitým tématem. 

Zdroj
patentlyapple
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close