Novinky

Apple v červnu představí zbrusu nový iPad Pro s tenčími rámečky a Face ID

Kolem Applu se začíná opět roztáčet kolotoč úniků a spekulací, které avizují chystané novinky pro letošní rok. Dalším přírůstkem do jablečného sadu se údajně stane nový iPad Pro, který naváže na iPhone X a místo čtečky otisků nabídne Face ID. Tedy alespoň podle zprávy analytika Jun Zhanga ze společnosti Rosenblatt Securities.

Takto si Martin Hajek představuje nový iPad Pro (X) – povedený koncept

Autor úniku sice neprozradil svůj zdroj, nicméně v minulosti se již několikrát ukázalo, že jsou to právě analytici, jejichž predikce se často ukážou jako pravdivé. Zhang očekává, že další generace iPadu Pro se pochlubí výrazně tenčími rámečky kolem displeje. Vůbec poprvé se tablety od Applu mají obejít bez domovského tlačítka a tím pádem i čtečky otisků Touch ID. Její roli převezme technologie Face ID, která je součástí iPhonu X (recenze). Co se týče termínu uvedení, s nejvyšší pravděpodobností se tak stane v průběhu konání vývojářské konference WWDC 2018 na začátku června.

V kuloárech se před nějakým časem šuškalo, že nové iPady dostanou OLED displej, ovšem s touto myšlenkou si troufáme nesouhlasit. Pro Apple by to totiž znamenalo nemalé komplikace s dodávkami panelů, jejichž produkce je v porovnání s LCD daleko složitější. Mozkem tabletu se stane zbrusu nový čipset Apple A11X Bionic se třemi vysoce výkonnými jádry Moonsoon a pěticí energeticky účinějších jader typu Mistral.

Recenze iPad Pro 10,5 palců: nový král mezi tablety

Ačkoli zatím nepadlo jediné slovo o předpokládaných cenách, s ohledem na očekávané parametry lze počítat minimálně se stejnými či vyššími cenami, za jaké se prodávají současné iPady. Stejně jako u všech spekulací je důležité zmínit, že všechny informace je třeba brát s dostatečnou rezervou. Do června zbývá poměrně dost času a vše tak může vykrystalizovat do zcela jiné podoby.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button