Novinky

Apple Card se ukazuje na uniklých fotografiích

Pomalu a jistě se nám blíží vrchol léta a s ním také vydání nové kreditní karty od Applu. Ta se momentálně nachází v beta testování. O vzhledu nového produktu jsme se už dříve dozvěděli, a to od samotného výrobce, který publikoval několik promo snímků. Díky redakci iMore se však můžeme pokochat dalšími fotografiemi, zobrazující jablečnou kartu v celé své kráse.

O Apple kartě a její podobě už toho víme poměrně dost. Nikoho tedy nepřekvapí její minimalistický design a čistý vzhled. Na rozdíl od ostatních totiž neobsahuje plno „zbytečných informací“ jako třeba její číslo nebo datum platnosti. Tento fakt pak přispívá k čistě působícímu designu. Na přední straně karty najdeme tradiční nakousnuté jablko a čip karty. Přední strana ponese také jméno majitele, které však bylo kvůli soukromí držitele odstraněno.

Z druhé strany si pak můžeme všimnout loga Goldman Sachs a MasterCard – společností podílejících se na vývoji a provozu. Překvapujícím faktem může být také to, že samotná karta je z titanu. To ve finále rozhodně přidává na pocitu, že člověk drží jeden z prémiových produktů, na které jsme u cupertinského giganta zvyklí.

Apple samozřejmě opět lpí na soukromí a bezpečí uživatelů. Nebude tak používat klasické identifikační číslo, ale na místo toho bude generovat virtuální a spolu s ním i kódy jednotlivých nákupů. Tyto informace budou po procesu dostupné v aplikaci Wallet.

Karta má svoje výhody a kromě toho, že vedení bude bez poplatků, tak láká na peněžní odměny. Za každou provedenou platbu pomocí Apple Pay bude vyplácet 2 % z utracené částky. Pokud půjde o nákup přímo u Applu, budou to celá 3 procenta. Jedno procento pak při transakci za použití fyzické karty.

Některé bankovní společnosti úspěchu nové kreditky věřit nechtějí a podle jistých zdrojů se dokonce odmítly podílet na jejím vývoji (článek zde). Osobně si ale myslím, že kreditní karta bude mít minimálně za oceánem velký úspěch.

Co si o Apple Card myslíte vy? Dejte nám vědět svůj názor v diskuzi pod tímto článkem.

Zdroj
MacRumors

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button