Novinky

Velké bankovní instituce nevěří v úspěch Apple Card. Vysmívají se filosofii jablečné kreditky

Už nějakou dobu víme, že Apple chystá svou vlastní kreditní kartu. Nové informace pocházející ze serveru CNBC říkají, že cupertinská společnost jednala o vývoji karty hned s několika bankovními institucemi. 

Starší zprávy tvrdí, že všechny instituce nejednaly ohledně vývoje karty dostatečně rychle, a právě Goldman Sachs se spolupráce zhostila jako první. Server CNBC ale uvedl, že se ostatní obávaly výnosů jablečné kreditky. Citigroup byla v pokročilé fázi jednání se společností Apple, podle některých ale začala o smyslu investice do produktu pochybovat.

Vše nakonec dopadlo tak, že roli partnera přijala společnost Goldman Sachs. To, že ostatní instituce v nový jablečný produkt nevěří natolik, aby měly zájem spolupracovat na jeho vývoji, dokazuje i následující vyjádření, za kterým stojí konkurence Goldman Sachs. „Jestli tenhle produkt bude někdy vynášet, máte u mě pivo,“ stojí ve vzkazu pro zaměstnance Goldman Sachs.

Příčina obav o ziskovost pramení především z toho, že Apple slibuje bezplatné vedení karty, bez jakýchkoliv poplatků. Společnostem se dvakrát nezamlouvají ani nové softwarové funkce Applu, které zjednodušují platby a upomínají na včasné placení a podobně. Velcí vydavatelé karet totiž profitují z toho, že spotřebitelé upadnou do dluhů a zůstanou tam. I přesto je zájem o kreditní kartu velkým byznysem amerických bankovních společností. Statistiky ukazují až na 113 bilionů dolarů za rok 2018, které byly zákazníky utraceny v rámci těchto služeb.

Nová Apple karta byla představena v březnu tohoto roku a vzbudila velký ohlas. Na americkém trhu by se měla objevit už v letních měsících. Kdy se ale dostane i na evropské trhy, to zatím není vůbec jasné. 

Štítky

Dominik Lipavský

Sympatie k Apple produktům se u něj poprvé začaly projevovat s příchodem iPhonu 6. Do té doby zapřísáhlý uživatel Lumií tehdy poprvé okusil sladkou chuť nakousnutého jablka. Navzdory oblibě těchto produktů dokáže ocenit a uznat i konkurenční zařízení. Čas mimo klávesnici nejraději tráví se svou drahou polovičkou nebo jednoduše odpočinkem.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close