Novinky

Záběry z dronu ukazují, že Apple Campus 2 roste jako z vody

Apple plánuje na sklonku letošního roku dokončit výstavbu nového sídla Apple Campus 2. Práce na této opulentní stavbě ve tvaru obřího prstence jsou v plném proudu a díky novému videu si můžeme vytvořit alespoň částečnou představu o aktuálním průběhu. Záběry pořízené dálkově ovládaným dronem odhalují instalaci jednotek HVAC a solárních panelů tvořících převážnou část střešní plochy.

Minulý týden se do areálu nastěhovala také těžká technika, která zahájila proces terénních úprav. Vnitřní prostor pozemku zaplní 7 000 převážně citrusových stromů a další zeleně. Díky tomu vznikne unikátní místo pro relaxaci, týmová setkání či načerpání nové inspirace. Apple Campus 2 mimo jiné nabídne podzemní auditorium pro několik tisícovek návštěvníků.

První zaměstnanci se do nových prostor podívají v prvním čtvrtletí roku 2017. Apple Campus 2 je unikátní budova po všech myslitelných stránkách. Kromě solárních panelů se o přísun energie postarají ekologicky šetrné palivové články od společnosti Bloom Energy. Co se týče samotné technologie zmíněných článků, Apple zatím žádné podrobnosti neprozradil. S ohledem na produktové portfolio Bloom Energy lze předpokládat nasazení modelu Energy Server 5 (ES5), u něhož výrobce slibuje 65% účinnost a dvojnásobný výkon v porovnání s předchozími verzemi.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button