Novinky

UFO od Applu pojme o tisíce lidí víc, než se původně očekávalo

Když Steve Jobs poprvé zveřejnil plány na stavbu Apple Campus 2, všechny tím ohromil. Epická stavba ve tvaru prstence nese řadu originální prvků a řešení, které z ní mají udělat to nejlepší místo pro rozvoj ikonické značky. Kromě působivých statistik vyprávějících o gigantických rozměrech a použitých technologiích se objevily také informace o počtu zaměstnanců, kteří zde najdou své místo. Původní plány hovořily o 13 000 pracovníků, nicméně toto číslo bude ve finále mnohem vyšší. Výbor vedoucích manažerů se rozhodl nastěhovat všechny týmy pod jednu střechu, aby zajistil hladší průběh při vývoji klíčových produktů a služeb. Celkový počet zaměstnanců má díky tomu poskočit v řádech tisíců.

12432-6292-climate_campus_2x-l

Do kancelářských prostor Apple Campus 2 se nastěhují všechny internetové služby zahrnující Siri, Apple Maps, iCloud, Apple Pay, Apple News, Apple Music a převážná část lidí z iTunes. V současné době jsou tyto divize roztroušeny po pronajatých kancelářích v Cupertinu a Sunnyvale.

campus03

Apple v následujícím období údajně plánuje přijít s řadou nových služeb a zároveň se pokusí o užší provázání se stávajícím portfoliem. Soustředění klíčových týmů má umožnit lepší kontrolu a urychlit vývojové procesy. Termín dokončení komplexu Apple Campus 2 je ohlášen na první čtvrtletí roku 2017. Kromě kanceláří zde nalezneme obří fitcentrum pro několik tisíc lidí, restaurace, kavárny, fontány, park a ovocné sady.

Pokud vás zajímá, v jakém stádiu se stavba aktuálně nachází, doporučujeme shlédnout přiložená videa. Záběry pochází od amerických fanoušků, kteří se svými drony pravidelně monitorují průběh stavebních prací.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button