Novinky

Apple byl opět moc smělý. Funkce Always On vybíjí baterii u Apple Watch Series 5 mnohem rychleji

Nová generace hodinek Apple Watch přinesla prvek, po kterém uživatelé dlouho volali. Další generace totiž nabízí funkci Always on, kdy obrazovka nikdy zcela nezhasne. Jak se ovšem dá očekávat, stále aktivní displej si vybírá svou daň na výdrži baterie. Apple při oficiálně premiéře přitom sliboval, že nová generace vydrží na jedno nabití zhruba stejně dlouho jako čtvrté vydání hodinek, tedy 18 hodin. 

První zkušenosti ovšem naznačují, že Apple tento údaj značně nadsadil. Na fóru magazínu Macrumors už problémy s baterií Apple Watch Series 5 zaplnily 36 stran. Lidé si nejčastěji stěžují na to, že hodinky 18 hodin rozhodně nevydrží. Jeden uživatel například uvádí, že na vině je nejspíše právě funkce Always on. Uvádí, že při stále aktivním displeji hodinky za hodinu ztratí asi 5 procent baterie, zatímco bez Always On jsou to pouze 2 procenta, což je srovnatelné s minulými generacemi.

Apple ještě neřekl poslední slovo. Ještě tento měsíc vychrlí další nálož nových produktů

Ukázalo se tak, že výdrží čtvrté generace se novinka vyrovná pouze při vypnuté funkci Always On. Doslova bleskovou rychlostí se poté číselný údaj o zbývajících procentech energie v baterii snižuje při cvičení. Jiný uživatel to dokládá tvrzením, že po 35minutové aktivitě mu baterie spadla z 69 procent na 21 procent. 

Potíže s baterií ovšem nereportují jen majitelé nejnovější generace hodinek. To naznačuje, že problém by mohl být v operačním systému watchOS 6. V kombinaci s funkcí Always On se ovšem problém ještě násobí. Majitelům Apple Watch Series 5 poté nezbývá nic jiného než se smířit s tím, že s funkcí Always On zkrátka budou muset hodinky nabíjet častěji. 

Zdroj
Macrumors
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close