Novinky

Apple by měl tento rok představit vlastní platební kartu

Apple to se službami myslí doopravdy vážně a kromě streamovací služby na filmy a seriály se tento rok zřejmě dočkáme také platební karty. Karta bude od výrobce MasterCard, jinak by ji měla provozovat čistě společnost Apple.

Dle uniklých informací by tak mělo jít o klasickou platební kartu, která bude samozřejmě podporovat aplikaci Wallet, tj. půjde s ní platit skrze Apple Pay, které bylo před pár dny spuštěno i u nás, v České republice. Je pravděpodobné, že karta bude velice podobná bankovní aplikaci Revolut. Do Apple karty by se tak mohly dát poslat peníze a s kartou následně všude možně platit.

Ve stylu aplikace Aktivita

Součástí této služby by měla být také nová aplikace ve stylu mobilního bankovnictví, přes kterou by se vše spravovalo. Aplikace by měla být velice podobná aktuální aplikaci Aktivita, tj. transakce a částky by se zobrazovali v rámci nějakého rozpočtu v barevných kroužcích.

Do projektu už se prý investovalo něco kolem 200 milionů dolarů, takže doufáme, že to bude stát za to. Službu by mohl Apple představit již letos a to zřejmě na WWDC v červnu, kdy společnost již tradičně představuje softwarové novinky včetně iOS 13 a nové generaci macOS. Tak uvidíme.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close