AktualityNovinky

Apple bude dál investicemi podporovat čínskou ekonomiku

Ačkoliv je Tim Cook a potažmo také celý Apple znám svým bojem za lidská práva a zájmem k co nejšetrnější výrobě, názor, který CEO Applu vypustil včera, jde tak trochu proti proudu. Podle Cooka je totiž zájmem Applu dále pokračovat v masivních investicích a podporovat ekonomiku nejlidnatější země světa. Tamní komunistický režim je ale dobře znám pro své nerespektování lidských práv. Navzdory faktu, že momentálně čínský akciový trh po nedávném propadu spíše stagnuje a čísla o růstu ekonomiky také nejsou nijak závratná, je Tim Cook přesvědčen, že situace není až tak vážná.

0061Rd1Cjw1ex8j1ve91ej32c0340hdu“Znám několik lidí, kteří se o čínskou ekonomiku bojí.” řekl Cook v rozhovoru pro čínskou zpravodajskou agenturu Xinhua. “Budeme pokračovat v investicích. Čína je pro naše záměry skvělé místo, a na tom se nebude nic měnit.” Tim Cook navštívil Čínu při příležitosti otevření dosud největšího Apple Storu, který Apple na světě provozuje. Společnost také včera oznámila velkou investici do solárních elektráren v tamním regionu.

timcookgoestochina1Shodou okolností se na veřejnost včera dostala další zpráva, které dává včerejšímu vyjádření Tima Cooka zcela jiný rozměr. Jeden z partnerů Applu byl totiž obviněn z nepříznivých pracovních podmínek ve svém závodě. Tentokrát však nejde o Foxconn, ale o firmu Pegatron. Ta pro Apple montuje zhruba čtvrtinu iPhonů. Čínský dozor firmu obvinil z nedostatečného počtu hodin bezpečnostního školení. Další námitky také směřovaly na pracovní dobu zaměstnanců.

Zdroj 1, Zdroj 2

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button