Novinky

Apple boj s Alexou nevzdává. Pracuje na kříženci HomePodu a Apple TV

Svůj první chytrý reproduktor HomePod Apple představil už před čtyřmi lety. Prodejním hitem se ale nakonec nestal a tak společnost jeho prodej v letošním roce ukončila. O mnoho lépe má našlápnuto HomePod Mini, který se díky dostupné ceně a kompaktním rozměrům těší popularitě mnoha uživatelů. Apple ale stále docela marně bojuje s Amazonem a Googlem, jejichž produkty pro chytrou domácnost jsou mnohem masovější záležitostí. Proto vývojářům z Cupertina nezbývá nic jiného než zkusit to po svém. Značka totiž údajně pracuje na zařízení, které bude hybridem mezi Apple TV a HomePodem.

Alespoň to tedy tvrdí vcelku respektovaný analytik agentury Bloomberg Mark Gurman. Rozhodně ale nemůžeme čekat, že se novinka představí v brzké době. Vývoj je totiž prý na samém začátku. Zatím tak vůbec není jasné ani to, zda je skutečnému představení takového produktu někdy dojde. Pokud ano, mělo by jít v podstatě o HomePod s vlastní obrazovkou. Skrze zařízení tak bude možné volat přes FaceTime nebo využívat Apple TV. Je zřejmé, že kalifornská značka se stále snaží v segmentu chytré domácnosti bojovat.

Začal se Apple zajímat o kryptoměny? Hledá specialistu na alternativní platební systémy

Podle Gurmana značka pracuje také na mnohem sofistikovanějším zařízení. Můžeme si jej představit jako HomePod s iPadem připojeným skrze robotickou ruku. Ano, toto zpráva analytika skutečně tvrdí. Tento kříženec HomePodu a iPadu by mohl například zaznamenávat pohyb uživatelů po bytě. A na základě těchto pohybů dále ovládat chytrou domácnost. Očividně ale jde o záležitost trochu vzdálenější budoucnosti. Aktuálně se společnost zaměřuje právě na spojení Apple TV a HomePodu. Dále je letos v oblasti hudby v plánu představení nové generace AirPods. Příští rok by se pak mohly objevit nové AirPods Pro s funkcemi pro sledování zdraví.

Zdroj
macrumros

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button