Novinky

Začal se Apple zajímat o kryptoměny? Hledá specialistu na alternativní platební systémy

Apple patří mezi velmi konzervativní společnosti. Inovace zde samozřejmě mají své nenahraditelné místo, avšak společnost se do nich nepouští dříve, než si je novinkou absolutně jistá. Často to trvá roky. Vzpomeňme si třeba na bezdrátové nabíjení. V iPhonech se objevilo až roky poté, co se u konkurence stalo standardem. A podobně firma uvažuje také v dalších oblastech. Třeba ve financích. Počátkem letošního roku firmy ovládla bitcoinová mánie, kterou víceméně odstartovala společnost Tesla. Následně se začalo spekulovat o dalších velkých firmách, které by si na své rozvahy mohly kromě hotovosti a klasických instrumentů přidat také kryptoměny. Občas se v této souvislosti mluvilo také o Applu. Každému, kdo tuto společnost sleduje dlouhodobě, však muselo být zřejmé, že takto po hlavě se Apple do kryptoměnového dobrodružství nevrhne.

foto: Apple

Tim Cook naopak historicky vůči alternativním platebním systémům několikrát vyjádřil skepsi. To se možná začíná pomalu měnit. Představa, že Apple v příštím kvartále ohlásí nákup Bitcoinu je stále naprosto zcestná. Firma ale očividně začíná digitální zlato zkoumat. Což znamená, že na reálné výsledky můžeme čekat ještě roky. Apple to ale zkouší. Vypsal totiž výběrové řízení na pozici Business development managera, který se má zaměřovat právě na alternativní platební systémy. Podmínkou pro tuto seniorní pozici je minimálně pětiletá zkušenost s podobnými technologiemi. Zde může jít právě také o kryptoměny.

Pohled pod sukni 24“ iMacu prozradil, jak se Applu podařilo vměstnat všechny vnitřnosti do tak malého prostoru

Zkušenost jmenovitě s blockchainovými technologiemi ale není podmínkou. Pojem alternativní platební systém je totiž širší. Nyní je ale zřejmé, že značka má v této oblast nějaké plány. Pohled Applu na virtuální měny se mohl začít pomalu měnit už v roce 2019. Tehdy totiž viceprezidentka společnosti Jennifer Bailey řekla, že firma tuto oblast sleduje. Zároveň dodala, že se v segmentu kryptoměn skrývá značný a dlouhodobý potenciál. Firma navíc už vlastní platební systémy vyvíjí. Stačí si vzpomenout na Apple Card, se kterou však v našich končinách prozatím nic nepořídíte.

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button