Novinky

Pohled pod sukni 24“ iMacu prozradil, jak se Applu podařilo vměstnat všechny vnitřnosti do tak malého prostoru

Nejnovější 24“ iMac s M1 procesorem se od minulého týdne dostává k prvním uživatelům, mezi nimiž nechyběli ani natěšení inženýři z webu iFixit. Ti tradičně nelenili a okamžitě se pustili do toho, co jim jde nejlépe – detailní rozborky celého zařízení a jeho rozložení na prvočinitele.

Foto: iFixit

V iFixit se rozhodli pro lépe vybavenou verzi s 8jádrovou grafikou, která má v porovnání se základní variantou iMacu odlišné rozvržení vnitřních komponent. Konkrétně jde o různé chladící systémy, kdy silnější verze 24“ iMacu disponuje dvěma ventilátory a dvojicí heat-pipe pro odvod odpadního tepla od výpočetního hardwaru. Naproti tomu základní iMac má pouze jeden ventilátor a obecně jednodušší systém pro chlazení čipsetu a pamětí.

Pohled pod sukni iMacu začíná tradičně rentgenem, který odhaluje vnitřní uspořádání a také jednu zajímavost. Apple využil logo na zadní straně jako anténní průchodku pro Bluetooth a Wi-Fi. Ke vnitřnostem se lze dostat pouze skrze přední stranu, kdy je nutné odlepit celý přední panel s displejem.

Foto: iFixit

Přední panel je tvořen jedním velkým kusem skla. Pod ním se pak nachází už samotný hardware, který Apple umístil do brady iMacu. Základní deska je na poměry stolních počítačů nezvykle malá. Výsadní místo zde zabírá pochopitelně čipset Apple M1 s integrovanou GPU a řadou dalších koprocesorů. V jeho těsné blízkosti se potom nachází paměťové a bezdrátové moduly včetně ovladače pro správu napájení.

Foto: iFixit

Tentokrát se v iFixit rozhodli pitvu iMacu rozdělit na dvě části a příště nám tedy odhalí podrobnosti spojené s unikátně řešeným systémem reproduktorů a novou generací bezdrátové klávesnice Magic Keyboard s integrovanou čtečkou otisků Touch ID. Všechny snímky pořízené během rozborky iMacu doplněné o detailní popisky všech komponent naleznete zde.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button