Novinky

Apple A16 Bionic jen pro vyvolené. Který iPhone jej dostane?

S blížícím se datem uvedení nejnovějších iPhonů se začíná objevovat čím dál více informací. Ty sice až do samotného představení smartphonů s logem nakousnutého jablka mají spíše spekulativní charakter, přesto ale existují lidé, kteří s železnou pravidelností přinášejí relevantní informace. Jedním z nich je i Ming-Chi Kuo.

Apple obnovil spolupráci s čínským výrobcem OLED displejů. Kromě iPhonu 13 bude dodávat panely i pro iPhone 14

Apple A16 Bionic jen pro iPhone 14 Pro

Známý analytik ve svém nejnovějším tweetu potvrzuje svá dosavadní prohlášení o implementaci připravovaných čipů Apple A16 Bionic pouze do iPhonu 14 Pro, respektive iPhonu 14 Pro Max. Ty mají být navíc vyrobeny 4nm procesem, což se ale netýká základního iPhonu 14zde bude tikat stále loňský procesor Apple A15. Podle Kua si Apple od tohoto kroku slibuje navýšení prodejů – z odhadovaných 40 na přibližně 60 % právě ve prospěch „pro“ modelů.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Nebylo by to rozhodně poprvé, co se Apple rozhodne Pro řadu oddělit. Poslední výraznější rozdíl jsme zaznamenali s příchodem iPhonu X v roce 2017. Tehdy byly vedle sebe představeny modely iPhonu 8 a právě výročního iPhonu. Oba telefony sice tehdy poháněl stejný procesor, bezrámečkový design desítky byl ale natolik signifikantní, že nešel přehlédnout na hony daleko. Letos, jak se zdá, si to modelové řady zase prohodí.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

I starší A15 má výkonu na rozdávání

Z mého pohledu si ale nemyslím, že by to byl klíčový prvek. Apple A15 Bionic má i z dnešního pohledu tolik hrubého výkonu, že jej většina uživatelů dokáže jen stěží reálně využít. Opět tak rozhodne spíše kvalita displeje, lepší fotoaparát nebo mírně přepracovaný design samotného přístroje (pokud se ukáže pravdivost dlouhodobých spekulací o průstřelu místo nechvalně proslulého notche).

Apple obnovil spolupráci s čínským výrobcem OLED displejů. Kromě iPhonu 13 bude dodávat panely i pro iPhone 14

Zdroj
9To5Mac

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button