AktualityNovinky

Apple a Pentagon uzavřeli partnerství: Cílem je vývoj flexibilní elektroniky pro americkou armádu

Konsorcium špičkových technologických společností, laboratoří a univerzit navázalo v posledních dnech spolupráci s americkým ministerstvem obrany za účelem vývoje flexibilní elektroniky. Finální produkty se stanou součástí letadel, dronů, vojenského vybavení, zdravotních pomůcek a neposlední řadě i nositelné elektroniky pro běžné spotřebitele. Pentagon hodlá do jednotlivých projektů napumpovat přes 75 milionů dolarů v průběhu následujících pěti let, dalších 96 milionů dolarů připutuje z ostatních zdrojů.

Apple-Pentagon

Vzniklé konsorcium FlexTech se skládá z více než stovky organizací, mezi kterými nechybí Apple, Boeing, GE, GM, Motorola, Qualcomm či Lockheed Martin, jejíž inženýři stáli u zrodu technologie stealth. Finanční prostředky budou distribuovány všem členům prostřednictvím nabídkového řízení, které zpracují odborníci z jednotlivých subjektů. Obecným cílem je dimenzionální redukce, snížení váhy a ceny jednotlivých součástek.

https://www.youtube.com/watch?v=IYfD4sXahJI

Část vládních dotací připadne na vybudování sítě továren na výrobu flexibilní elektroniky po celém území Spojených států. Jako běžní smrtelníci se zřejmě nedozvíme přesnou úlohu Applu, nicméně podle neoficiálních zdrojů bude hrát klíčovou roli ve vývoji nositelného příslušenství pro armádní zaměstnance. Všichni partneři z FlexTech si od spolupráce slibují výrazný posun při vývoji flexibilní elektroniky a snazší překonávaní možných úskalí a problémů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button