Novinky

Apple a metaverse? Vidíme v tom potenciál a podle toho do něj investujeme

Primární cíl společnosti Facebook pro následující dekádu je zřejmý. Mark Zuckerberg a jeho věrní nás chtějí zcela přenést do takzvaného metaverse. Správce největších sociálních médií světa je svému novému poslání zcela oddaný. Také proto Facebook změnil oficiální jméno celé společnosti na Meta. Od ostatních titánů technologického průmyslu by bylo dosti neprozřetelné snahy Facebooku nesledovat. Že nakonec všichni skončíme ve různých virtuálních světech,  jde dnes velmi očekávatelné. Nikdo ale neví, zda veledůležitý boj o uživatele vyhraje Meta (Facebook), jehož pověst u veřejnosti už je beztak po četných skandálech docela pošramocena, nebo alternativní realitu nakonec ovládne někdo jiný.

Zdroj: appleinsider.com

Vedle velkých technologických společností se totiž rodí také četné nezávislé inciativy, jejíž primární hodnotou je decentralizace. Například Decentraland nebo Sandbox. A co na Apple? Ten svou komfortní zónu rozhodně nebude opouštět jinak zbrkle.  Zatím nové a téměř neorané pole hlavně pozoruje. Nic jiného ostatně společnosti nezbývá. Z nedávného vyjádření šéfa Applu Tima Cooka nicméně vyplývá že metaverse se možná v očích kalifornské společnosti dostává větší pozornosti než ostatním trendům. Cook totiž řekl, že v oblasti vidí velký potenciál a proto do něj investuje adekvátní prostředky. To ale může znamenat mnohé. Firma velikosti Applu si nemůže dovolit podobnou technologickou revoluci prospat. I když do metaverse investuje nemalé částky, nemůžeme očekávat, že by Apple skutečně v následujících letech svůj virtuální svět představil. Společnost zkrátka jen drží krok s dobou.

Recenze přenosného projektoru ViewSonic M1+: stylový prcek s příjemnou výbavou

Zatím však okolnosti nasvědčují, že Apple se alespoň v prvních letech šílenství spojeného s alternativními světy pokusí razit vlastní cestu. Jeho dlouho očekávané brýle by totiž měly v rámci takzvané smíšené reality kombinovat virtuální prvky se skutečných světem. Spíše než únik do jiného světa, se tak brýle od Applu stanou pomocníky a průvodci běžným životem jak je tomu dnes u iPhonu nebo například Apple Watch. Ale kdo ví, třeba nakonec ani Applu nezbude nic jiného než se přizpůsobit a vybudovat zcela nový svět ve virtuálním prostředí, ve kterém se budeme potkávat s příteli, pracovat a bavit se.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button