Novinky

Čeká nás další revoluce? Apple koketuje s myšlenkou barevné 3D tiskárny

Patentové přihlášky Applu jsou cenným zdrojem informací, díky kterým si můžeme udělat ucelenou představu o budoucích plánech. Na technologie spojené s mobilními zařízeními a výpočetní technikou jsme od Applu zvyklí, nicméně nový patent naznačuje, že ambice kalifornského výrobce sahají mnohem dál. Pokud pomineme stále četnější zvěsti o chystaném automobilu, v Cupertinu se zřejmě chystají zabrousit do segmentu trojrozměrného tisku. Ačkoliv se 3D tiskárny stále nezabydlely v každé domácnosti, podle odborných predikcí je v dohledné době čeká jistý vzestup. Přestože tomu nástupní křivka příliš neodpovídá, potenciál 3D tisku je bezpochyby obrovský.

15146-11211-151203-3D-2-l

V Applu si tento fakt velmi dobře uvědomují a je pouze otázkou času, kdy světlo světa spatří 3D tiskárna se znakem nakousnutého jablka. Tuto domněnku potvrzuje čerstvý patent popisující 3D tiskárnu se schopností barevného tisku. Obecně platí, že aktuální 3D tiskárny zvládají tisk pouze jednobarevného materiálu, což může být pro řadu situací limitujícím faktorem. Patentová přihláška Applu však popisuje systém využívající dvě tiskové hlavy.

15146-11209-151203-3D-l

Jedna slouží pro aplikaci materiálu a druhá pro nanášení barvy. Obě hlavy disponují vlastním mechanizmem, což v praxi dovolí jejich nezávislý pohyb. Zatím zůstává nejasné, zda Apple skutečně plánuje předložit podobně složité zařízení na komerční trh. Díky složitému nastavování jsou 3D tiskárny výsadou technologických nadšenců. Pokud někdo dokáže tento trend změnit, je to právě Apple, který minulosti již několikrát ukázal, jak mají produkty spotřební elektroniky vypadat.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button