Aplikace MacMac

AppDelete: užitečná aplikace na mazání aplikací a nepotřebných souborů v macOS

Užitečný nástroj pro pohodlné smazání aplikací se vždy hodí. Jedním z nich je jednoduchá aplikace AppDelete, která si kromě aplikací poradí také s widgety, pluginy a spořiči obrazovky, které byste jinak z počítače dostávali složitou cestou. Appdelete tedy umožňuje i mazání nativních souborů. To platí také pro natolik kmenové aplikace jakou je například Kalkulačka Poznámky nebo  Appstore. Používání aplikace navíc zpříjemňuje lokalizace do českého jazyka.

Snímek obrazovky 2017-01-26 v 14.21.17

Po stažení nainstalování programu si stačí jen ze seznamu nabízených aplikací vybrat tu, která už v počítači jen překáží. Po jejím rozkliknutí ukáže Appdelete všechny soubory, které s vybranou aplikací nebo widgetem souvisí a po zadání tradičního hesla pro autorizaci administrátora požadované soubory vymaže. Kromě úplného smazání programu je přes Appdelete možno i pouhé odstranění přihlašovacích údajů nebo jiné, specifické složky programu.

Kromě toho nabízí aplikace také dvě užitečné funkce. První z nich se jmenuje Genius Search a umí opravdu šikovnou věc. Dokáže totiž zobrazit aplikace, které jste v posledních 6 měsících ani jednou nepoužili. Jednoduchým způsobem tím pádem ukáže na ideální kandidáty pro smazání. Vedle toho jde přes Appdelete odstranit také zařízení nebo úložiště z Finderu, kde lze po jeho restartování přes tuto aplikaci zobrazit i jinak skryté soubory. Samozřejmostí je pak vysypání koše přímo přes Appdelete.

appdelete1

Neméně chytrá je i druhá funkce Search for orphans, která pro změnu vyhledá nepotřebné soubory. Nemusíte se ovšem bát, že by AppDelete vymazalo z vašeho počítače nějaký důležitý dokument. Search for orphans se totiž týká jen složek v aplikacích, které dotčené programy prostě nepotřebují.

AppDelete Tutorial

AppDelete Tutorial courtesy of ScreenCasts Online (http://screencastsonline.com) and NosillaCast (http://podfeet.com)

Nejnovější verze aplikace AppDelete vyjde na 8 dolarů (asi 200 korun). K dispozici je ale i starší verze, která stojí o 3 dolary méně. Tvůrce aplikace samozřejmě dovoluje také bezplatné vyzkoušení. To podle popisu aplikace na stránkách vývojáře umožnuje zhruba pět použítí a prozkoumání dalších funkcí, které jsou jinak dostupné až v placené verzi programu. Aplikaci AppDelete si můžete stáhnout na tomto odkazu.

Štítky

Doporučené články

Jeden komentář

Close