Novinky

Aplikace YouTube přidala podporu přehrávání HDR videí pro nové modely iPhone 12

Už to bude skoro měsíc, co Apple představil nové modely iPhone 12. Softwaroví vývojáři tak začínají využívat nové funkce, kterými iPhone 12 disponuje. Jednou z novinek je například přehrávání HDR videí, která si na svém novém iPhonu můžete nově užít i v aplikaci YouTube. 

Nedávno totiž vyšla nová verze aplikace YouTube (15.45.2) pro platformu iOS, která přidává podporu pro přehrávání HDR videí na nových modelech iPhone 12. V aplikaci se tato funkce nachází už od vydání iPhonu X, společnost YouTube ale musí každoročně aktualizovat aplikaci tak, aby vyhovovala novým modelům. Pokud chcete zkontrolovat, zda se v HDR režimu na dané video koukáte, stačí kliknout na ikonu tří teček v pravém horním rohu a po kliknutí na položku “kvalita” vybrat jakékoliv rozlišení, které za písmenem p má napsáno HDR. 

Zdroj: CeskyMac.cz

HDR přehrávání je sice podporované od roku 2017, ale to jen u zařízení, které disponují OLED displejem. Funkci tedy bohužel nevyužijete u všech zařízení jakým jsou například iPady, iPhone 11 či iPhone Xr. Funkci si naopak naplno užijete u všech modelů iPhone 12. Je to úplně poprvé v historii nových iPhonů, kdy celá čerstvě představená řada telefonů disponuje OLED displejem. 

A co vy? Využijete tuto funkci? Přijde vám kvalita videa zásadně lepší? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button