Novinky

Aplikace PhotoBulk se dočkala aktualizace. Je lepší než kdykoli předtím

Miluji minimalismus a maximální jednoduchost, kterou se snažím praktikovat naprosto všude. Moje posedlost jednoduchostí je někdy těžko pochopitelná, ale obecně mi to pomáhá udržovat vnitřní klid a pohodu. Pokud se mám soustředit, potřebuji kolem sebe mít pořádek a naprosté minimum nezbytných věcí. Stejné pravidlo se snažím dodržovat v počtu nainstalovaných aplikací. Pokud nějaký software pravidelně nepoužívám, nemilosrdně ho smažu. Když pominu software přímo od Applu, na Macu mám stabilně nainstalovaných zhruba 20 aplikací, které považuji za nezbytné.

Jednou z nich je editační nástroj PhotoBulk, který používám několik let a bez něhož si nedokážu představit redaktorskou činnost. O to větší jsem měl radost, když společnost Eltima Software oznámila velkou aktualizaci, která přinesla zcela nové uživatelské rozhraní a několik dalších vylepšení. A co vlastně PhotoBulk umí? Za prvé jde o jeden z nejlepších nástrojů na hromadné přidávání vodoznaku. Na pár kliknutí si můžete nastavit libovolný počet předvoleb, které si můžete uložit a příště provést všechny kroky s úžasnou rychlostí.

Recenzované produkty fotíme zrcadlovkou, nicméně upravené fotografie by byly pro publikaci na webu zbytečně velké. V aplikaci lze k těmto účelům použít funkci pro změnu velikosti, hromadné přejmenování či změnu formátu s větší kompresí. Nový PhotoBulk (verze 2.0.2) navíc umožňuje přidávání vícero vodoznaků, což u předchozí verze neuměla. Velikou radost mi také udělalo přepracované rozhraní, které působí mnohem intuitivnějším a dospělejším dojmem.

Vývojáři z Eltima Software si zaslouží za novou verzi aplikace PhotoBulk pochvalu. Už tak výborný nástroj se jim podařilo o řád vylepšit a upřímně si nedokážu představit lépe investovaných deset dolarů. Pokud stejně jako já potřebujete čas od času upravit fotografie a hledáte něco jednoduchého a především funkčního PhotoBulk stojí rozhodně za vyzkoušení.

PhotoBulk: Skvělý editor pro úpravu fotografií, který si zamilujete

Zároveň budeme rádi, když nám dáte vědět o vlastních tipech na aplikace, bez nichž se neobejdete, případně je považujete užitečné pomocníky v každodenní práci na počítači.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button