Aplikace MacMacNovinkyTipy a triky

PhotoBulk: Skvělý editor pro úpravu fotografií, který si zamilujete

Softwaru pro úpravu fotografií existuje na platformu Mac existuje celá řada, ovšem vybrat tu pravou nebývá vůbec jednoduché. Zatímco některé nabízí propracované uživatelské prostředí a přehršel funkcí, své kouzlo ztrácí při jejich ovládání. V dnešním článku se proto podíváme na aplikaci PhotoBulk od společnosti Eltima Software, kterou jsem si v posledních dnech oblíbil natolik, že si právem vysloužila nezastupitelné místo na interním SSD disku mého MacBooku.

photobulkPhotoBulk je velmi praktický foto editor pro Mac, který si velmi rychle zamilujete

Součástí redaktorské práce je psaní recenzí, což je spřaženo s pořizováním fotografií testovaných produktů. Před publikací samotného článku je nutné všechny snímky nejprve upravit a následně přizpůsobit potřebám webu. Zatímco na korekci expozice, sytosti a další úprav používám nativní aplikaci Fotky (Photos), která je součástí OS X (macOS). Po vyexportování snímků nastává další fáze, která zahrnuje zmenšení a přidání vodoznaku. V tento moment přichází na řadu PhotoBulk, s jehož pomocí lze zvládnout tyto úkony během několika vteřin.

Po spuštění aplikace se objeví klasické okno se čtyřmi záložkami. První (Watermark) slouží pro přidání vodoznaku. Zvolit si můžete jakýkoli obrázek, skript, aktuální datum či text. V případě textu lze nastavit kromě fontu také velikost a podtržení. U všech variant je dostupný posuvník vyjadřující, jak moc má být vodoznak průhledný.

Snímek obrazovky 2016-07-12 v 19.46.01

Záložka Resize je určena pro změnu velikosti. Upravit můžete šířku, výšku či celý proces vyjádřit procentuálně. Příjemnou vlastností aplikace je dodržování původního poměru stran. Sekci Optimize použijete v momentech, kdy jste například limitování maximální velikostí sdílených fotografií.

Snímek obrazovky 2016-07-12 v 19.45.39

Poslední sekce slouží pro hromadné přejmenování souborů. Jde o užitečnou funkci, pokud se nechcete spokojit se systémovým označením snímků, které jsou přidávány digitálními fotoaparáty a smartphony. Do kolonky stačí pouze napsat, jak si přejete soubory pojmenovat a zvolit, jak bude vypadat číslování.

Výběr souborů probíhá intuitivní formou přetažení (drag and drop) na ikonu šipky v okně aplikace. Následně pouze zadáte umístění, název nově vytvořené složky a vyčkat pár vteřin, než se celá operace dokončí. Osobně sem si oblíbil možnost živého náhledu, díky němuž si snadno zjistíte, jak upravený obrázek bude vypadat. Aplikace podporuje formáty JPEG, PNG, GIF, BMP a TIFF. Než se rozhodnete pro zakoupení, můžete si vyzkoušet všechny funkce v časově omezené verzi.

Snímek obrazovky 2016-07-12 v 19.44.38

PhotoBulk je nesmírně užitečný nástroj, který vám dokáže ušetřit spousty času automatizováním rutinních úkonů při práci s fotografiemi. Pokud tedy hledáte způsob, jak ochránit svou tvorbu vodoznaky a přizpůsobit další parametry, není třeba nad čím přemýšlet, investovaná částka se vám rozhodně vyplatí. Aplikaci si můžete stáhnout přímo ze stránek společnosti Eltima na tomto odkazu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button